Kes on toetuse saaja?
Toetuse saaja on isik või organisatsioon, kes on saanud riigilt, Euroopa Liidu fondidest või mõnest muust rahastusallikast toetuse mingi konkreetse eesmärgi (projekti elluviimiseks) saavutamiseks. Toetuse saaja ei ole pelgalt raha vastuvõtja – tal on ka selged kohustused ja vastutus toetuse sihipärase ning korrektse kasutamise eest.
Toetuse saajad võivad olla erinevad juriidilised või füüsilised isikud, näiteks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (nt tootmisettevõtted), mittetulundusühingud (MTÜ-d), sihtasutused (SA-d), kohalikud omavalitsused, haridus- või kultuuriasutused, harvem ka eraisikud (nt noored ettevõtjad või teadlased).
Kui oled toetuse saanud, tähendab see tavaliselt, et pead kulutama vahendid sihtotstarbeliselt – täpselt nii, nagu projektis ette nähtud, pead pidama kinni reeglitest, mis on määratletud toetuslepingu, juhendite või õigusaktidega (sh hanke- ja aruandlusnõuded) ning pead olema valmis oma tegevusi ja kulutusi tõendama dokumentide, aruannete ja vajadusel ka audiitori või kontrolliasutuse ees. Toetuse saaja peab oma tegevuses järgima läbipaistvuse, säästlikkuse ja võrdse kohtlemise põhimõtteid – eriti siis, kui tehakse suuremaid oste, mille puhul tuleb läbi viia ostumenetlus või riigihange.
Ostumenetlus on protsess, mille kaudu toetuse saaja hangib kaupu või teenuseid, järgides talle toetuse andmise otsusega kehtestatud nõudeid ja põhimõtteid.
Oled toetuse saaja ja pead korraldama hankeid?
Kui oled saanud riikliku või Euroopa Liidu toetuse, oled suure tõenäosusega ka toetuse saaja ning sul on projekti elluviimisel kohustus kõikide ostude eel viia läbi riigihange või ostumenetlus. Meie hangete korraldamise teenus aitab Sul täita kõik nõuded kiiresti, korrektselt ja riskivabalt.
Miks on see oluline?
Vead hankemenetluses toetuse kasutamisel võivad viia toetuse vähendamiseni või selle tagasinõudmiseni. Meie eesmärk on seda vältida, pakkudes professionaalset tuge kogu protsessi vältel.
Me analüüsime, kas pead korraldama riigihanke või ostumenetluse või kas hanke läbiviimise kohustus rakendub ja millises ulatuses (nt seadusest või toetusmeetme reeglitest tulenevalt); valime sobiva hanke vormi (menetlus riigihangete registris või ostumenetlus) ja koostame kõik vajalikud dokumendid (hanketingimused, hanketeade, pakkumise vormid, hindamiskriteeriumid jm); viime läbi kogu hankeprotsessi: teavitused, küsimuste vastused, tähtaegade haldus; nõustame pakkumuste hindamisel ning aitame koostada hindamis- ja valikuprotokollid; vajadusel suhtleme Sinu eest rakendusüksusega ja aitame aruandluse koostamisel; nõustame dokumentide säilitamise ja järelevalveks valmistumise osas.
Meiega säästad aega ja väldid riske. Hanked on korrektselt dokumenteeritud, läbipaistvad ja vastavad toetuse tingimustele – nii saad keskenduda oma põhitegevusele.
Tõrgeteta hanked meie abiga
Tagame, et hankeprotsess vastab toetuse tingimustele, on läbipaistev, dokumenteeritud ja kontrollitav. Koordineerime hangetega seotud suhtlust toetuse andja ehk rakendusüksusega ning nõustame ja abistame toetuse saajat parimate lahenduste leidmisel. Nii väldid võimalikke toetuse vähendamisi või tagasinõudeid ning säästad aega ja närve.
Küsimuste korral või teenuse tellimiseks võta julgelt ühendust meie juristiga.